Apple Music má už 30 milionů platících předplatitelů

Streamovací hudební služba Apple Music překonala další milník, získala totiž už 30 milionů platících předplatitelů. V rozhovoru pro magazín Billboard to uvedl šéf služby Jimmy Iovine. Přitom ještě v červnu na konferenci WWDC bylo předplatitelů „pouze“ 27 milionů. Za tři měsíce to tak znamená růst 3 miliony uživatelů, což je obdivuhodné. Iovine zmínil, že má sice z čísla radost, ale nechce usnout na vavřínech.

Myslíme, že máme ty správné lidi, děláme ta správná rozhodnutí a nechceme se spokojit s průměrem. Ale jenom přidávat předplatile zkrátka nestačí, to z naší služby nedělá nic nadčasového. Pouze streamování nestačí a jméno Applu nám nezaručí úspěch. Je jenom otázkou času, než se z hudby z 60. let stane hudba 50. let a tak dále. Lidé, kteří poslouchají hudbu z 60. let zemřou – já jsem jedním z nich. Život jde dál. Musíme pomoci umělcům tvořit a usnadnit jim vytvářet nové věci. V tom je budoucnost.

Apple Music je pořád daleko za hlavním konkurentem Spotify. Tato služba má dokonce 60 milionů platítcích uživatelů (data z Července 2017). Spotify usnadňuje růst bezplatná verze služby, která je doplněná reklamou. Iovine věří, že kdyby Apple nabízel službu zdarma, tak by měla 400 milionů předplatitelů, ale Iovinův tým preferuje vytvořit službu, která nabízí předplatitelům to nejlepší.

 

with No Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.