Apple ukončil prodej iPodu Nano a Shuffle

Apple ze svého online obchodu odebral iPod Nano a iPod Shuffle. Oba iPody Apple představil poprvé v roce 2005 a v posledních letech se prodeje obou modelů snižovali, především na úkor iPhonu. Největší kritikou těchto dvou modelů bylo, že neumožňovali přehrávání hudby načtené z Apple Music.

iPod Touch zůstává v prodeji, ale mění se aktuální nabídka. Nově bude k dispozici verze s 32 GB za 6 090 Kč a varianta se 128 GB za 9 190 Kč. Barvy zůstávají stejné. iPod Touch tak zůstává posledním iPodem, který Apple prodává. iPod byl produktem, který nastartoval růst Applu v jednu z největších firem na světě. Jeho první verze byla představena v roce 2001. iPod měl 5 GB uložiště, černobílý displej (bez podsvícení), bílou barvu a ikonické ovládací kolečko „Click Wheel“. Od té doby produkty Applu urazily velkou cestu a iPhone dokázal nahradit nejenom iPod, ale i mobilní telefon, blok, herní konzoly, video přehrávač, rádio, budík, foťák a mnoho dalšího. RIP iPod Nano a iPod Shuffle, bylo nám ctí vás používat.

Mimochodem, iPody Shuffle a Nano máme stále skladem. Jestli toužíte po tom vlastnit kousek historie, nyní je poslední šance.

with No Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.