iPhone 8 a 8 Plus: podrobné představení

Nový iPhone 8 a 8 Plus nabídnou oproti svým předchůdcům celou řadu vylepšení, která si zkrátka zamilujete. Pojďme si v našem podrobném představení odhalit skvělé vlastnosti této žhavé novinky, jež jsme na vlastní kůži vyzkoušeli.

 

Obsah balení

Nadšení přichází už při pohledu na samotné balení. Po otevření zde nalezneme obligátní materiály jako je návod, zde je také ukrytá sponka na vyjímání šuplíčku s nanoSIM kartou. V balení s manuály se nachází i samolepky.

Pod manuály najdeme samotný iPhone 8 v celé své kráse, k němu se ale dostaneme až za chvíli. Pod samotným přístrojem leží nabíjecí, respektive datový kabel lightning a samozřejmě nabíjecí adaptér. Samozřejmostí jsou sluchátka, ta na fotografiích nenaleznete, my jsme měli k dispozici testovací balení, kde sluchátka nejsou obsažena. V prodejním balení však najdete klasické EarPody s lightning kabelem.

Vzhled a konstrukce

iPhone 8 a iPhone 8 Plus designově vychází ze svých předchůdců tedy z iPhonu 7 a 7 Plus. Nabídnou zaoblený tvar, který se velmi pohodlně drží v ruce.

Menší iPhone 8 nese kompaktní rozměry a úhlopříčku displeje 4,7”. Díky tomu se velmi dobře drží i v menší ruce. Jeho tloušťka činí pouhých 7,3 mm a hmotnost 148 gramů. Větší iPhone 8 Pus pak nabídne 5,5” displej, tloušťku 7,5 mm a hmotnost 202 gramů.

Telefon jsme testovali v líbivé stříbrné barvě. K dispozici jsou ale samozřejmě také barevné varianty zlatá a černá.

Záda už nejsou hliníková, ale tentokrát skleněná, tak jak to známe například z iPhonů 4 nebo 4s. Není to ale jen tak ledajaké sklo. Jedná se totiž nejodolnější sklo, které bylo ve smartphonu kdy použito. Díky oleofobní úpravě navíc velmi snadno přístroj zbavíte šmouh či otisků. Výrobce obdařil telefon odolností proti prachu a vodě s certifikací IP67 kapky vody na vašem iPhonu se tedy opravdu bát nemusíte.

Celý přístroj disponuje vskutku pevnou konstrukcí, která vám dává pocit té pravé prémiovosti, kdykoliv váš telefon vezmete do ruky.

Kromě toho, že skleněná záda přináší krásný design, navíc umožňují bezdrátové nabíjení. Pro nabíjení stačí položit váš smartphone na nabíječku a záhy se sám nabije. Tak jednoduché to je. Bezdrátovou nabíječku je nutné dokoupit, není součástí balení.

Lepší displej byste hledali těžko

Apple je svými velmi kvalitními Retina displeji pověstný. U každého nového modelu si říkáte, že zobrazovací schopnosti takového zařízení už snad nemohou být lepší. Applu se to však povedlo, iPhone 8 a 8 Plus posunuly limity opět o něco dále.

Menší z iPhonů nabídne 4,7” displej s rozlišením 1334 x 750 pixelů a úchvatnou jemností zobrazení 326 PPI. Displej byl navíc obdařen speciální technologií True Tone displej, která efektivně pčizpůsobuje barvu pozadí s barvou prostředí, kde zařízení používáme. IPS panel také samozřejmě vyniká na ostrém slunci.

Co se týče většího iPhonu 8 Plus, ten nese 5,5” displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů a jemností, která se vyšplhala na hodnotu 401 PPI. Stejně jak u menšího iPhonu nalezneme TrueTone displej. Oba displeje samozřejmě nabídnou technologií 3D Touch, se kterou jsme se poprvé setkali u iPhonu 6s a 6s Plus.

Pod displejem nalezneme klasické homebutton (tlačítko domovské obrazovky), které už není mechanické. Odezvu bezchybně provádí haptický čip.

Výkon a odezva systému

Apple osadil nové iPhony zbrusu novým čipem A11 Bionic, který nabízí šest jader a takt 2,5 GHz. Tomu v případě iPhonu 8 sekunduje operační paměť RAM s velikostí 2 GB. Velký iPhone 8 Plus pak nabídne větší operační paměť RAM s velikostí 3 GB.

 

Pojďme se ale chvíli blíže věnovat onomu skvostnému procesoru, který jsme zmínili před chvílí. Šest jader je rozděleno na čtyři úsporná jádra, která jsou až o 70 % výkonnější než ta v předchozím čipu A10 Fusion. Dvě výkonnostní jádra pak nabídnou až o 25 % větší výkon než minulá generace procesoru. Díky tomuto rozdělení se dočkáme velmi dobrého hospodaření s baterií bez ztráty výkonu

Na nových iPhonech tedy rozjedete jakoukoliv aplikaci či hru, kterou naleznete v App Storu. Nový čip ale nepřináší jen lepší hospodárnost a větší výkon. Díky novému enginu můžete také užívat plnými doušky rozšířenou realitu.

Nové iPhony standardně nabídnou iOS 11. O novinkách tohoto systému si můžete přečíst v jednom z našich minulých článků.

Multimédia

Multimediální výbavou jsou nové iPhony doslova nabité. Začněme těmi nejzajímavějšími novinkami, které nesporně nabídne fotoaparát.

Malý iPhone 8 přináší 12 Mpx s rychlejším snímačem. Nová osmička také nese šestičlenný objektiv se světelností f1/8. Tu oceníte především při horších světelných podmínkách. Samozřejmostí je optická stabilizace. Oceníte také čtyř diodový True Tone blesk. Přední FaceTime HD kamera nabídne 7 MPx a nese světelnost f/2.2.

Fotoaparát nově využívá obrazový signálový procesor (ISP). Ten je schopen rozpoznat obsah scény a optimalizovat snímky ještě před jejich pořízením. Pokud jste náruživými kameramany, jistě oceníte možnost pořízení 4K videa.

iPhone 8 Plus nabídne duální fotoaparát. Jeden běžný objektiv a druhý teleobjektiv, který nabídne až dvojnásobný zoom. Nový iPhone 8 také přinesl speciální portrétní režim, díky kterému dokážete zachytit profesionální portréty s pomocí vašeho telefonu.

Co se hudby týká můžete velmi pohodlně poslouchat pomocí hlasitých stereoreproduktorů. Ty nabídnou nadstandardní výkony a hodí se pro přehrávání videí z YouTube, nebo prostý hlasitý poslech hudby.

Závěr

iPhone 8 a iPhone 8 Plus jsou opravdu kvalitními smartphony, které stojí na špičce evoluce spotřební elektroniky. Pokud jste se rozhodli pro koupi nového iPhonu, osmičky jsou pro vás jasnou volbou. Zakoupit je můžete přímo u nás na iWant.

with 1 comment

One comment on “iPhone 8 a 8 Plus: podrobné představení”

  1. Miroslava Čepelová

    Také bych ho chtěla vyhrát!

    Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.