iPhone slaví 10. narozeniny

Na dnešek připadá jedno důležité výročí. Před deseti lety, 9.1.2007, byl představen první iPhone. Ikonické zařízení, které Steve Jobs legendárně popsal jako tři nové produkty: „Širokoúhlý iPod s dotykovým ovládáním, revoluční mobilní telefon a inovativní zařízení pro online komunikaci.“ Pozvánka na slavnostní představení v sobě skrývala jednoduché lákadlo: „Prvních 30 let byl pouhý začátek, vítejte v roce 2007 (narážka na 30. výročí založení společnosti)“.

iphone1_macworld2007a

Slavnostní odhalení se odehrálo v Moscone centru v Kalifornii a slova se samozřejmě chopil samotný otec Applu, Steve Jobs. Akci, která je považovaná za nejlepší představení Apple produktu v historii, si samozřejmě můžete kdykoliv znovu prohlédnout v následujícím videu.

 

Od představení prvního iPhonu (nyní nesoucí jméno iPhone 2G) se samozřejmě událo mnoho a záběry ukazující funkce prvního iPhonu působí zpětně až úsměvně. Změnil se design, využití a hlavně obrovský zásah telefonu na každodenní život. Původní iPhone neměl App Store, neměl 3G připojení, měl 2MPx fotoaparát a v základní kapacitě měl pouze 4GB uložiště.

Tim Cook výročí připomněl v tiskové zprávě: „iPhone se stal nutností v každodenním životě našich zákazníků a každým dnem mění způsob, jak pracují, komunikují, baví se a žijí. iPhone ve své první dekádě nastavil standard pro všechna mobilní zařízení a my jsme pořád na začátku. To nejlepší teprve přijde!“

Proslýchá se, že pro desetileté výročí se chystá revoluční, nová verze iPhonu, která bude nejspíš představena na podzim. Jakých novinek se dočkáme, ukáže čas.

with No Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.