Tim Cook: Nemám určeného nástupce.

Šéf Applu Tim Cook a šéfka retailu společnosti Angela Ahrendts dali rozhovor serveru Buzfeed, kde zaznělo mnoho zajímavého. Rozhovor se udál v nejnovějším obrovském obchodě Applu v Chicagu, který vypadá skutečně famózně (můžete ho prozkoumat ve videu níže).

O obchodu se mluvilo samozřejmě také. Podle Cooka Apple o obchodech nemluví jako o „obchodu“, protože v Apple Storu se neuskutečňuje pouze obchod, ale také zákaznícká podpora, servis a nejrůznější akce. Nový obchod se dostal na exkluzivní lokaci jenom díky spolupráci se starostou, kterému Apple vysvětlil benefity obchodu pro místní komunitu. Apple také spolupracuje s místními školami, aby dostal kódování do výuky.

Cook miluje AR a věří, že v něm je budoucnost. Podle něj změní mobilní hry, výuku, nakupování a to díky tomu, že nenehrazuje realitu, ale doplňuje ji. V tom je zásadní rozdíl a výhoda oproti virtuální realitě.

K politice se Apple vyjadřovat nechce, ale nebojí se vyjádřit svůj názor, pokud jsou témata spojená se společností. To se týká například životního prostředí, nebo migrační politiky.

Redaktorka Buzfeedu se otevřeně zeptala, zda má Cooka v budoucnu nahradit právě Angela Ahrendts v pozici CEO Applu. Ta na to odvětila: „Rozhodně ne, jsou to falešné zprávy.“ Cook to rozvedl a řekl, že se snaží co nejvíc lidí „vychovat“ pro to, aby mohli po něm převzít otěže, až na to přijde čas.

 

with No Comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.